""

A Minnesota Timberwolves a Philadelphia 76ers otthonába látogatott el és már az első félidőben komoly lépést tett a győzelem-felé. Az első negyedet 13, míg a másodikat 5 ponttal nyerte meg a vendégcsapat. A harmadik felvonásban a T-Wolves 2 egységgel tovább növelte az előnyét, így nyugodtan várhatta az utolsó 12 percet, amelyet 3 ponttal a 76ers húzott be. Az összecsapás végül a Minnesota 105-88-as sikerével zárult. Érdekesség, hogy a Timberwolves legjobbja, Kevin Love nem nyújtott túl jó teljesítményt. Az erőcsatár 26 perc alatt 6 pontot, 10 lepattanót és 5 asszisztot ért el.

Alexey Shved 17 pont, 3 lepattanó, 4 assziszt, 1 blokk

A Washington Wizards megszerezte második győzelmét is a 2012/2013-as idényben. A liga legrosszabb csapata a bajnokot, azaz a Miami Heat együttesét verte meg hazai környezetben. A két csapat az egész mérkőzésen fej-fej mellett haladt, de az utolsó negyedben a fővárosi együttes egyszer sem engedte ki a kezéből a vezetést és végül 105-101-re legyőzte a floridai alakulatot, amely negyedik vereségét könyvelhette el a szezonban. Érdekesség, hogy a Miami 101 pontjából 70-et a LeBron James (26 pont), Dwyane Wade (24), Chris Bosh (20) hármas jegyzett.

LeBron James 26 pont, 13 lepattanó, 11 assziszt, 3 labdaszerzés, 2 blokk

Az Oklahoma City Thunder már az első félidőben megalapozta a győzelmét a Brooklyn Nets elleni mérkőzésen. Az előző nagydöntőt elbukó együttes az első negyedet 3, míg a másodikat 10 egységgel húzta be. A nagyszünet utáni első játékrészben a Nets 9 ponttal közelebb férkőzött az OKC-hez, amely az utolsó 12 percben 2 egységgel erősebb volt a hazai alakulatnál, így 117-111-re megnyerte az összecsapást. A Thunder sorozatban a hatodik mérkőzését nyerte meg, nem mellesleg egymás után a 10. találkozóján dobott legalább 100 pontot, ez 1997 decembere óta a leghosszabb ilyen sorozata a csapatnak.

Kevin Durant 32 pont, 5 lepattanó, 6 assziszt, 1 labdaszerzés, 1 blokk

A Chicago Bulls az Indiana Pacers együttesét látta vendégül. Az illinoisi alakulat az első negyedet 2 egységgel elbukta, majd a második játékrészben 2 pontos előnyre tett szert. A harmadik felvonásban a Pacers 7 pontot vert a hazai csapatra. Az utolsó 12 percet 1 egységgel a Bulls nyerte meg, de az összecsapás az Indiana sikerével (80-76) zárult. Az 1980/1981-es idénytől számítva Paul George (Pacers) lett a negyedik olyan játékos (Larry Bird, Brian Taylor, Jason Richardson) a ligában, aki 29 percnyi játék után egyetlen egy pontot sem dobott, majd a mérkőzés végére elérte a 30-at. Az alacsonybedobó végül 34 ponttal zárta a találkozót.

Paul George 34 pont, 9 lepattanó, 2 assziszt, 3 labdaszerzés, 2 blokk

A Memphis Grizzlies némi meglepetésre csak a hosszabbításban tudta legyőzni a Phoenix Suns együttesét. Az első negyedben a Suns 7 pontos előnyre tett szert. A második 12 percben 27-27-re végzett egymással a két csapat. A harmadik és a negyedik felvonásban a hazai alakulat ledolgozta a hátrányát, így következhetett a hosszabbítás. A ráadás már az első felvonásban eldőlt, ugyanis a Grizzlies 10 pontot vert a Suns-ra, így 108-98-ra megnyerte a találkozót. Zach Randolph (Memphis) 38 ponttal és 22 lepattanóval fejezte be a mérkőzést. Utoljára 1985. február 20-án Moses Malone zárt megegyező statisztikai mutatóval.

Goran Dragic 19 pont, 2 lepattanó, 7 assziszt, 2 labdaszerzés

A Houston Rockets az utolsó negyed kezdetekor, még 10 pontos hátrányban volt a Los Angeles Lakersszel szemben, ennek ellenére 107-105-re megnyerte a találkozót. Jelenleg a vereség a legkisebb gondja a Lakers-nek, ugyanis a találkozót térdsérülés miatt kihagyó Pau Gasol nem tudja megszokni Mike D’Antoni játékrendszerét, emiatt a klub vezetősége a spanyol klasszis elcserélésén gondolkodik. A probléma ezzel az, hogy a csapattársak, legfőbbképpen Kobe Bryant kiáll(nak) Gasol mellett, sőt a véleménye szerint D’Antoninak úgy kellene változtatnia a taktikán, hogy az az erőcsatárnak is megfeleljen. Biztosra vehető, hogy Phil Jacksonnal nem lett volna ilyen probléma.